Proč je vhodné používat ENZYMEL produkty po dentální hygieně?

Při dentální hygieně dochází k hloubkovému čištění dutiny ústní. Nedílnou součástí výkonu je také traumatizace (poškození) měkkých tkání, pacient může z dásní krvácet nebo může mít krátkodobě pocit zduření dásní. Jedná se o typické projevy probíhajícího zánětu, se kterým se měkké tkáně musí vypořádat. Traumatizovaná tkáň je následně náchylnější k osídlení bakteriemi a je významně více vystavena negativním vlivům bakterií.

Produkty ENZYMEL obsahují proteolytické enzymy, které pozitivně ovlivňují průběh zánětu, tím, že zmenšují otok. Použití u pacientů po dentální hygieně může významně zjednodušit rekonvalescenci měkkých tkání a významně prodloužit účinek provedené dentální hygieny.

Je možné použít gel ENZYMEL Parodont po vytržení zubu?

Ano, mukoadhezivní gel ENZYMEL Parodont je možno s výhodou použít po extrakci (vytržení zubu).  Při nekomplikované extrakci by měl pacient začít s aplikací zhruba 36-48 hodin po extrakci, kdy je již vytvořeno koagulum. Aplikovat by měl gel 4x denně, pomocí čistého prstu, jazyka nebo pomocí tampónu. Gel by měl pacient používat do konce 3. měsíce. Ve chvíli, kdy pacient po extrakci přechází na běžnou mechanickou hygienu, je vhodné používat zubní pastu ENZYMEL Intensive 35 po dobu 1 měsíce (1 balení) ke snížení rizika infekce, následně používat zubní pastu ENZYMEL Parodont.

Co je to koagulum?

Koagulum je krevní sraženina, která vytváří primární ochrannou vrstvu, která brání infekci dostat se do obnaženého a poškozeného zubního lůžka a hlouběji do tkáně. Koagulum je tedy nezbytné k tomu, aby se defekt po extrakci zahojil.

Mám volný prostor mezi kořenem zubu a dásní (tzv.parodontální chobot). Je vhodné  používat gel ENZYMEL Parodont?

Pokud je přítomna významná zánětlivá složka, je vhodné použít mukoadhezivní gel ENZYMEL Intensive 35 přímo do chobotu.

Je možné použít produkty červené i modré řady u onkologických pacientů?

Pacientům po radioterapii či chemoterapii je doporučeno použití zejména produktů řady ENZYMEL PARODONT (červená řada), především mukoadhezivního gelu. Ten obsahuje patentovanou směs proteolytických enzymů, které napomáhají zvyšovat slizniční imunitu, obnovují funkci slinných žláz, optimalizují průběh hojení, redukují případný otok a podporují antibiotickou léčbu. Gel lze použít i zevně na kůži.  Není však vhodný do hlubších ran kvůli mukoadhezivní složce v něm obsažené. Při zánětlivých komplikacích je doporučeno nasadit modrou řadu ENZYMEL INTENSIVE 35, která obsahuje patentovanou směs proteolytických enzymů s chlorhexidinem. Díky obsahu enzymů bylo možné podstatně snížit koncentraci antiseptika, při zachování jeho antimikrobiálního účinku.

Jaký je rozdíl mezi  ENZYMELEM a jiných produktů obsahujících adstringentní látky (stahující)?

Na trhu existuje řada produktů, které „potlačují“ krvácení dásní, tím že mají obsažené adstringentní látky -stahující látky. Jednoznačným problémem je fakt, že známé produkty obsahující stahující látky potlačují POUZE projevy zánětu (krvácení), aniž by jakkoliv braly v potaz, že zánět je pozitivní reakce organismu.

Za velmi negativní lze považovat, že se jedná o potlačení následků, namísto potlačení příčiny. … Tedy, příčinou krvácení je zánět a příčinou zánětu je nějaké trauma nebo infekce.

Naopak proteolytické enzymy, obsažené v řadě produktů ENZYMEL,  působí na zánět jako na příčinu. V tom jsou jedinečné a nesrovnatelné s adstringentními látkami.

Vyrábí se produkty ENZYMEL v ČR, případně kde jinde?

Ano, vývoj i výroba probíhají výhradně v ČR. Stejně tak jako Wald Pharmaceuticals je česká rodinná firma.

Jaký váš produkt je vhodný na každodenní dlouhodobé čištění zubů s vyšší kazivostí?

Kazivost zubů (skloviny) souvisí s přítomností kazotvorných bakterií v ústech. Je prokázáno, že kazotvorné bakterie jsou jiné od bakterií, které způsobují parodontózu (onemocnění měkkých tkání). V případě vyšší kazivosti zubů je smysluplné střídat řadu ENZYMEL Intensive 35 (s chlorhexidinem - tedy protibakteriální složkou) - jedno balení a následně 2 balení ENZYMEL Parodont. Toto schéma lze držet dlouhodobě.

Jako velmi vhodný doplněk může posloužit mukoadhezivní gel (stejné schéma) aplikovaný do chráničů zubů (nighguard) na noc, čímž se významně prodlouží účinek proteolytických enzymů a chlorhexidinu na sklovině. Při výrobě chrániče na zuby je potřeba požádat o výrobu chrániče s drážkou, do které se následně gel aplikuje (podobně jako se dělají chrániče s drážkou na bělení). Použití mukoadhezivního gelu v chrániči určitě stojí za rozvahu s ošetřujícím stomatologem (právě kvůli prodloužení účinku aktivních látek proti bakteriím).

Jaký druh fluoridu obsahuje zubní pasta ENZYMEL?

Zubní pasty ENZYMEL Parodont a Intensive 35 obsahují 1450 ppm fluoridu ve formě fluorofosforečnanu sodného.

Jakou má ENZYMEL zubní pasta abrazivitu (brusnost)?

Mukoadhezivní gely nemají žádnou abrazivitu. Zubní pasty mají abrazivitu do 50.

Jaké je složení zubní pasty ENZYMEL s ohledem na aluminium (hliník)?

Oba produkty ENZYMEL (Parodont i Intesive 35) neobsahují žádnou látku s aluminiem (hliníkem). Některé jiné produkty proti parodontóze obsahují sloučeniny hliníku pro omezení krvácivosti dásní. Pravdou je, že sloučeniny hliníku mají schopnost "zatáhnout" cévy (vazokonstrikce), takže dáseň po určitou dobu nekrvácí. Velkým problémem však je, že se tímto zánět neřeší, ale naopak zhoršuje (zánět se projevuje otokem, který má za následek krvácení; tím že se zastaví krvácení, se také zastaví přirozené proudění krve, takže neproudí živiny a metabolity a zánět nemá vůbec žádnou šanci se zlepšit).

Produkty ENZYMEL obsahují proteolytické enzymy, které modulují průběh zánětu (příznivě ho ovlivňují). Tím se zánět řeší systematicky, ne jen kosmeticky (omezení krvácení vazokonstrikcí). Efekt se dostavuje později, ale je trvalého charakteru. Zatímco u aluminia se efekt dostavuje ihned, ale odezní po několika hodinách a zánět probíhá stále dál.

Není chlorhexidin nějaká drastická chemická látka?

Chlorhexidin je malá molekula, která má antiseptický účinek (působí proti bakteriím, plísním, virům, kvasinkám). V lékařství se používá desetiletí (ošetření míst před operací). Ve stomatologii se používá jako lokální antiseptikum (antimikrobiální látka).

Chlorhexidin ve vysoké koncentraci (0,12 - 0,2%) má nežádoucí účinky - dočasné žloutnutí zubů, dočasná porucha chuti a zdrsnění jazyka. Tyto nežádoucí účinky jsou díky nízké koncentraci chlorhexidinu a kombinaci s proteolytickými enzymy v produktech ENZYMEL Intensive 35 významně redukovány.

Výhodou produktů ENZYMEL Intensive 35 je to, že je koncentrace chlorhexidinu nízká (0,035%) oproti běžným produktům na trhu (0,12 - 0,2%). Je to dáno tím, že pokud použijete chlorhexidin v kombinaci s proteolytickými enzymy, můžete koncentraci chlorhexidinu snížit 4x, při udržení stejné antimikrobiální aktivity (český patent).

Poradna

Máte dotaz na téma ENZYMEL? Napište nám!

Vaše jméno (vyžadováno)

Váš email (vyžadováno)

Předmět

Vaše zpráva

Červená řada ENZYMEL® PARODONT

vhodná při akutních stavech i pro každodenní dlouhodobou péči

červená řada pasta a gel - transparent

Modrá řada ENZYMEL® INTENSIVE

vhodná při zánětlivých stavech s přítomností bakterií

modrá řada pasta a gel - transparent

Vhodné použít u těchto stavů dutiny ústní

Začínající a akutní záněty 

Podpora imunity (imunodeficience)

Wald Pharmaceuticals s.r.o.
U hranic 16
100 00 Praha 10 – Strašnice

Fakturační údaje:
IČ: 24291579
DIČ: CZ24291579
Dětská 2445/37, 100 00 Praha 10

Telefon pro objednávky:
+420 725 111 900

Email: info@enzymel.cz
Web: www.enzymel.cz
Maloobchod: eshop.enzymel.cz
Velkoobchod-ordinace: objednavky@enzymel.cz